Bilimsel Program

13 MAYIS 2022, CUMA
  A SALONU B SALONU C SALONU D SALONU
09:30-10:30

Açılış Paneli
Anadolu Tıbbı ve Türkiye’deki Gelişimi

Oturum Başkanları: Elif Güler Kazancı, Halit Yerebakan, Ahmet Yaser Müslümanoğlu
   

 

09:30-09:50 Ayten Altıntaş
Geleneksel Tababette Anadolu Tıbbının Yeri ve Bursa
   
09:50-10:10 Volkan Acar
Orta Asya Türk Tıbbının Anadolu’ya Aktardığı Miras
   
10:10-10:30 Mahmut Tokaç
Anadolu Tıbbı’nın Türk/İslam Dönemi
   
10:30-10:45 ARA
10:45-12:15

PANEL-2
GETAT Eğitimlerinin Dünü, Bugünü ve Geleceği

Oturum Başkanı: Cemal Çevik, Mehmet Murat Tuncer

PANEL-3
TİTCK Mevzuat Bilgilendirme Paneli

Oturum Başkanı: Tolga Karakan

PANEL-4
Hirudoterapi

Oturum Başkanı: Kosta Mumcuoğlu

GETAT
Klinik Araştırmaları
Etik Yaklaşım Kursu

Hanefi Özbek

10:45-11:15 Ahmet Yaser Müslümanoğlu Oğuzhan Koyuncu
Geleneksel Bitkisel Tıbbi Ürünler Ruhsatlandırma Yönetmeliği
10:45-11:05 Batu Bayar
Sık Karşılaşılan Hastalıklarda Hirudoterapi Uygulamaları
11:05-11:25 Hüseyin Ayhan
Sülüklerin Biyolojisi, Bakımı ve Biyoaktif Etkileri
11:25-11:45 Deniz Esin
Sülük Uygulama Prensipleri
11:45-12:05 Kübranur Ünal
Tıbbi Sülük Salgısının Hücre Proliferasyonu, Anjiogenez ve Yara İyileşme Üzerine İn Vitro Etkisi
12:05-12:15 Tartışma
11:15-11:45 Mahmut Tokaç  Gökçe Gelmez
Homeopatik Tıbbi Ürünler Ruhsatlandırma Yönetmeliği
11:45-12:15 Salih Mollahaliloğlu Özden İşcan Yavaşoğlu
Apiterapi ürünlerinin sağlık beyanlı ürünler kapsamında değerlendirilmesi
12:15-14:00 ÖĞLE ARASI
14:00-15:45 AÇILIŞ ve PROTOKOL KONUŞMALARI      
15:45-16:00 ARA
16:00-17:30

PANEL -5
Apiterapi

Oturum Başkanı: Abdurrahim Koçyiğit

PANEL -6
Fitoterapi

Oturum Başkanı: İrem Tatlı Çankaya

PANEL -7
Bağımlılıkta GETAT Uygulamaları

Oturum Başkanı: Ahu Pakdemirli

PANEL-8
GETAT Teşhis yöntemleri

Oturum Başkanı: Mehmet Tuğrul Cabıoğlu
16:00-16:30 Ali Timuçin Atayoğlu
Önleyici Tıpta Apiterapi
Mağfiret Abdulveli Bozlar
Uygur Tababetinde Fitoterapi
İskender Türsen
Bağımlılık Tedavisinde Hipnoterapi
Batu Bayar
GETAT ‘ta Kullanılan Teşhis Yöntemleri
16:30-17:00 Dursun Ünal
Kas İskelet Sistemi Hastalıklarında Apiterapi
Belkıs Yaşa
Anadolu Tababetinde Fitoterapi ve Beslenme ile Tedavi
Deniz Aracı
Yeme Bağımlılığında Hipnoakupunktur
Doğuş Bahadır
Nabız ile Teşhis
17:00-17:30 Aygül İmangaliyeva
Sistemik Lupus Eritematozusta Apiterapi

Disk Hernilerinde Apiterapi
Derya Derince Zorlu
Göğüs Hastalıklarında Fitoterapi
Ayşegül Ünver
Bağımlılıkta Homeopati
Zübeyde Kurtoğlu
Geleneksel Çin Tıbbında Dil Muayenesi
14 MAYIS 2022, CUMARTESİ
  A SALONU B SALONU C SALONU
09:00-10:30

PANEL-1
İnflamasyon

Oturum Başkanı: Mahfuz Elmastaş

PANEL-2
Manuel Terapi

Oturum Başkanı: Ahmet Yaser Müslümanoğlu

PANEL-3
Proloterapi

Oturum Başkanı: Hasan Karaağaç
09:00-09:30 Cemal Çevik
Mikroinflamasyon
09:00-09:20 Cihan Aksoy
Servikal Bölge Sorunlarında Manuel Tedavi
09:20-09:40 Gülşah Yaşa Öztürk
Refleksoloji
09:40-10:00 Erdem Yörükoğlu
Lumbal Bölge Problemlerinde Manuel Tedavi Uygulamaları
10:00-10:20 Necmiye Ün Yıldırım
Sakroiliak Eklem Disfonksiyonlarında Manuel Terapi
10:20-10:30 Tartışma
Hasan Doğan
Proloterapinin Ozon, Nöroproloterapi ve Diğer Metotlarla Kombinasyonu ve Bütüncül akıl
09:30-10:00 Yasemin Akçay
Enflamasyonda Oksidatif Stres ve Glutatyon
Derya Can
Modifiye Proloterapi ve Klinik Deneyimlerimiz
10:00-10:30 Abdurrahim Koçyiğit
Enflamasyon Biyokimyası, Bitki ve Arı Ürünleri ile Etken Maddelerinin Enflamasyon üzerine Etkileri
Tolga Avşar
Osteoartrit Tedavisinde Periartiküler %5 Dextroz Proloterapisi
10:30-10:45 ARA
10:45-12:15

PANEL -4
Akupunktur

Oturum Başkanı: Cemal Çevik

PANEL -5
Kronik Ağrı

Oturum Başkanı: Ülkü Aygen Türkmen

PANEL -6
Osteopati

Oturum Başkanı: Cihan Aksoy
10:45-11:15 Mehmet Tuğrul Cabıoğlu
Geleneksel Çin Tıbbında Etiyolojik Faktörlerin Etkilerine Fizyopatolojik Yaklaşım, Etiyolojik Faktörler Üzerinden Nokta Seçimi
İlhan Öztekin
Kronik Ağrıda Akupunkturun Yeri
Salih Ürper
Parietal Osteopati
11:15-11:45 Ahmet Kalaycıoğlu
Fasiyal Paralizide Elektroakupunktur
Sebahat Ünlü
Kronik Ağrılarda Nöralterapi
Hicran Uşan
Kranial Osteopati
11:45-12:15 Baha Çelik
Lökomotor Sistem Hastalıklarında Akupunktur
Şeyda Efsun Özgünay
Kronik Ağrılarda Hipnoterapinin Yeri
Mürsel Sali
Visseral Osteopati
12:15-13:00 Öğle Arası // Masalların Gücü – Hacivat Karagöz Gölge Oyunu
13:00-14:30

PANEL-7
İnfertilite

Oturum Başkanı: Ahmet Yaser Müslümanoğlu

PANEL-8
Bursa Kent Konseyi Sağlık çalışma Grubu Paneli –
Kanser ve İntegratif Tıp

Oturum Başkanları: Sedat Demir, İlhan Aydın

PANEL-9
Maggot Uygulaması

Oturum Başkanı: Batu Bayar
13:00-13:30 Mustafa Çiftci
İnfertilite Tedavisinde Akupunktur ve Kupa Uygulamaları
Bülent Orhan
Kanser tedavisinde standart tedavilerin alternatif veya tamamlayıcı tedavilere göre güçlü ve zayıf yönleri
13:00-13:30 Erdal Polat
Larva Debridman Tedavisi
13:30-13:50 Kosta Mumcuoğlu
Dekübit ülserlerinde larva tedavisinin kullanımı
13:50-14:10 Perçin Caşkan
Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahide Maggot Terapi
14:10-14:30 Bayram Colak
Neden Maggot Debridman Tedavisini Tercih Edelim?”
13:30-14:00 Buğra Adil Buyrukçu
İnfertilite Tedavisinde Gıda Takviyeleri
Uğur Günşen
Kanserin önlenmesinde beslenme, gıda takviyeleri ve pro ve prebiyotikler 
14:00-14:30 Oğuzhan Gündüz
Erkek İnfertilitesinde Getat Yaklaşımı
İbrahim Yıldırım
Kanser ve integratif tıp Kanser hastalarının tıbbi tedavilerini tamamlayıcı tedaviler, uygulama metodları
14:30-14:40 ARA
14:40-15:20 UYDU OTURUMU

İlaç, OTC ve Takviye Edici Gıdalarda Ürüne Özel Kapsül Çözümleri
Dr. Nicolas Madit
Business Development Manager
Lonza Capsules & Health Ingredients
   
15:30-17:00

PANEL -10
Auriküloterapi

Oturum Başkanı: İlhan Öztekin

PANEL -11
Mezoterapi

Oturum Başkanı: Asiye Demirel

PANEL -12
Kupa

Oturum Başkanı: Mustafa Çiftci
15:30-16:00 Emel Gökmen
Klinik Uygulamalarda Aurikulomedicine
Bülent Özdemir
Mezoterapi ve 3D Yüz Uygulama Teknikleri
Kasım Altıntaş
Kupa Terapinin Diğer Getat Yöntemleri ile Kombinasyonu
16:00-16:30 Ayfer Kuzulugil
Stres tedavisinde Aurikuloterapi
Eyyup Polat
Cilt Rejüvenasyonunda Peeling
Ekrem Yılmaz
Kupa Uygulamasının İntegratif Tıptaki Yeri ve Etik
16:30-17:00 Hasan Karaağaç
Neden Mikrosistem Olarak Aurikuloterapi?
Mevlüt Dağ
Cilt Rejüvenasyonunda Mezoterapi
Süleyman Ersoy
Kupa Terapi ve Detoksifikasyon
17:00-17:15 ARA
17:15-18:45

PANEL -13
Onkolojide GETAT Uygulamaları

Oturum Başkanı: Salih Mollahaliloğlu

PANEL -14
Kadın Sağlığında Getat Uygulamaları

Oturum Başkanı: Özlem Moraloğlu

PANEL -15
Müzik Terapi

Oturum Başkanı:Hanefi Özbek
17:15-17:45 Canfeza Sezgin
Kanser Kök Hücresine Karşı Tamamlayıcı Tedaviler
Belkız Berna Külah
Makat Gelişte Moksübisyon Yöntemi
17:15-17:45 Şükrü Torun
Müzik Terapisinde Eşleme İlkesi ve Ritmik Kenetlenme
17:45-18:05 Şeyma Çatalgöl
Doğumun Ritmi-Nefesin Ritmi-Müziğin Ritmi
18:05-18:25 Şükran Başar
Okumanın Ritmi-Müziğin Ritmi
18:25-18:45 Sena Çarıkcı
Yürümenin Ritmi, Parkinson Hastalığı ve Müzik Terapisi
17:45-18:15 Mutlu Demiray
Yüksek Doz C vitamini
Zuhal Dilek Sanlı
Kadın Sağlığına Bütüncül Bakış: Kadın Sağlığında Anadolu Tıbbının Yeri
18:15-18:45 Ömer Küçük
İntegratif Onkoloji
Ayşe Duman
Duygusal Bütünlükte Kadın Sağlığı
15 MAYIS 2022, PAZAR
  A SALONU B SALONU C SALONU
09:00-10:30

PANEL -1
Obezitede Getat Uygulamaları

Oturum Başkanı: Zübeyde Kurtoğlu

PANEL-2
Fonksiyonel Tıp

Oturum Başkanları: Gülsemin Ertürk Çelik, Gülsema Akıncı

PANEL-3
Ozon Uygulamaları

Oturum Başkanı: Mürsel Sali
09:00-09:30 Mehmet Tuğrul Cabıoğlu
Obezitede Akupunktur
Gülsemin Ertürk Çelik
Fonksiyonel Tıp Bakış Açısıyla Fibromiyalji
Döndü Genç Moralar
Ozon Etki Mekanizması ve Güncel Literatürdeki Yeri
09:30-10:00 Hasan Hüsnü Eren
Obezite tedavisinde mikrobesinler ve detoks
Kerem Korkut
Çölyak Hastalığı ve Çölyak Dışı Buğday Hassasiyeti
Ülkü Aygen Türkmen
Ozonun Multidisipliner Kullanımı
10:00-10:30 Sümeyra Candan
Beslenmenin Mikrobiyata ve Obeziteye Etkisi
Didem Akdeniz
HPA Aksı Disfonksiyonlarına Fonksiyonel Tıp Bakış Açısı
Lale Yeprem
Diyabet ve Ozon
10:30-10:45 ARA
10:45-12:15

PANEL-4
Nöralterapi

Oturum Başkanı: Salih Ürper

PANEL-5
Pediatrik Hastalıklarda Getat Uygulamaları

Oturum Başkanları: Senem Alkan Özdemir-Elif Güler Kazancı

PANEL-6
Beslenme

Oturum Başkanı:Asuman Kaplan Algın
10:45-11:15 Tijen Acarkan
Kronik Yorgunluk Sendromunda Nöralterapi
Gürkan Genç
Dikkat Eksikliği ve Otizmde Klinik Tecrübeler ve Uygulamalar
Pelin Yüksel
Fonksiyonel Tıp Bakış Açısı ile Beslenme
11:15-11:45 Demet Erdoğan
İnfertilitede Nöralterapinin Etkinliği
Ahmet Aydınalp
Pediatrik Hastalıklarda Fitoterapi ve Aromaterapi Uygulamaları
Doğu Yıldırım
Geleneksel Anadolu Tıbbı ile Mizaç-Mikrobiyata-Mikrobiyom Bağlantısı
11:45-12:15 Tijen Secerli
Nöralterapide Bir Bozucu Alan: Dental Semptomlar
Sibel Spinu
Homeopat Gözüyle Ateşli Çocuğa Yaklaşım
Fidan Pesen
Mizaca Göre Beslenme
12:15-13:00 ÖĞLE ARASI
13:00-14:30

PANEL-7
Psikiyatrik Hastalıklar ve Beslenme

Oturum Başkanları: Erkan Kaya

PANEL-8
Dermatolojik Hastalıklarda GETAT

Oturum Başkanları: Belkıs Yaşa

PANEL-9
Hipnoterapi

Oturum Başkanı: Şeyda Efsun Özgünay
13:00-13:20 Asuman Kaplan Algın
Bağırsak ve Psikoloji Sendromu
Ebru Onat Göktaş
Cilt Hastalıklarında Aromaterapi
13:00-13:30 Semih Emre Ayyıldız
Bruksizm Olgularında Tıbbi Hipnoz ile Tedavi Yaklaşımları
13:30-14:00 Sinan Güzel
Çocuk ve Ergenlerde Hipnoterapi
14:00-14:30 Mehmet Karav
Cinsel İşlev Bozukluklarında Hipnoterapi
13:20-13:40 Didem Numanoğlu Gülmez
Toksik Yaşam Maruziyetlerini Azaltma ve Gıda Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler
Alis Özçakır
Cilt Hastalıklarında Homepoati
13:40-14:00 Recep Keşli
Otizmde Nöro-İmmuno- Patolojik değişiklikler; Otizme Tıbbi Bakış
Zeynep Sümer
Cilt Hastalıklarında Mikrobiyatanın Önemi
14:00-14:20 Adil Zorlu
Otizm ve Beslenme
Ülker Gül
Dermatolojide Fitoterapi
14:20-14:30 Tartışma Tartışma
14:30-14:40 ARA
14:40-15:20 UYDU OTURUMU

Aromaterapi ve Faydalı yağlar içinde Anadolu bakterileri (Yerli izolat yeni nesil probiyotik bakteriler) İle Otizm ve detox protokolleri
Hülya Kayhan
 

Sözlü Sunu Yarışması

Jüri:
Ahmet Yaser Müslümanoğlu, Elif Güler Kazancı, Şeyda Efsun Özgünay, Erkan Kaya, Kanat Tayfun
Yarışmaya katılacak bildirileri görüntülemek için tıklayınız.
15:30-17:00

PANEL-10
Homeopati

Oturum Başkanları: Fulya İlhan, Necmiye Demircan

PANEL-11
Fitoterapi

Oturum Başkanı: Kanat Tayfun

PANEL-12
Biyorezonans

Oturum Başkanı: Metin Yurdakoş
15:30-16:00 Altunay Ağaoğlu
Dünyada Homeopatinin Dünü, Bugünü ve Geleceği
15:30-15:50 İrem Tatlı Çankaya
Bitkisel tıbbi ürün üretim sürecinde Ar-Ge Çalışmaları
15:50-16:10 Murat Ertaş
Türk Defnesinin Coğrafi İşaret Serüveni
16:10-16:30 İlkay Erdoğan Orhan
Fitoterapide Etkinlik, Kalite ve Güvenlik
16:30-16:50 Hasan Aydınlık
Tarımdan Son Ürüne Tıbbi Aromatik Bitki Yetiştiriciliği; Kocaeli Modeli
16:50-17:00 Tartışma
Murat Pehlivan
Biyorezonansın Biyofiziksel Temelleri
16:00-16:30 Fatma Henden
Hastalıkların Yolculuğu ve Homeopatik Bakış Açısı
Esra Kırsever
Primovasküler Sistem ve Biyorezonansın Onkolojik Vakalar Üzerine Etkileri
16:30-17:00 Demet Uçar
Kronik Hastalıklar-Miyazma Kavramı
Sinan Akkurt
Klinikte Biyorezonans Uygulamaları
17:00-17:30 KAPANIŞ    
Paylaş